Çalışma İlkelerimiz

psikolojik-danismada-etik-ilkeler
 

Psikolojik danışma sürecinde benimsemiş olduğum etik  ve çalışma ilkelerimin temelini: Saygı,  Gizlilik, Gönüllülük, Yeterlilik, Refere, Ekonomiklik oluşturmaktadır.   
 

"Psikolojik Danışmada Gizlilik"

Danışanla - danışman arasındaki ilişkide Gizlilik İlkesi esastır. Danışanın bilgisi ve onayı olmadan hakkındaki bilgiler kimseyle paylaşılamaz.

"Psikolojik Danışmada Gönüllülük"

Danışma seansları danışan gönüllü olduğu sürece devam eder. Danışanı, psikolojik danışman,  danışanın ailesi de dahil omak üzere kimse danışma alması için zorlayamaz. Danışanın gönüllülüğü esastır.
 

"Psikolojik Danışmada Yeterlilik"

Tüm çalışmalarımız, alanlarında yeterlilikleri olan ve mesleki anlamdaki gelişmeleri takip eden uzman kişiler tarafından yürütülmektedir. Danışma sürecinde size yardımcı olamayacağımızı fark ettiğimizde danışma süreci ekonomik kaygılarla devam ettirilmez. 
 

"Psikolojik Danışmada Saygı"

Danışanların din, cinsiyet ve kültürel değerleriyle ilgili önyargı ve ayrımcılık yapılmaması,  bireysel farklılıklarına karşı duyarlı ve koşulsuz kabul edilmesidir. Sosyal durumu ile psikolojik uyumu ne olursa olsun her birey bizim için değerlidir.
 

"Psikolojik Danışmada Refere"

Danışan gerekli görülen durumlarda ilgili kurum ve kişilere (psikiyatrist, nörolog, vb.) yönlendirilir.
 

"Psikolojik Danışmada Zaman"

Her randevu en az 60 dakikalık bir seanstır. Zaman baskısını yaşamadan kendinizi ve içinde bulunduğunuz durumu anlatma fırsatı bulup aynı zamanda da ilk görüşmeden itibaren beraber çözümler üretmek için ihtiyacınız olan zamanı sağlamaktayız. 

Gelemeyecek olduğunuz randevuların bir başka kişinin çözüme ulaşması için bir araç  olduğunu düşünerek gelemeyeceğiniz randevular için 24 saat öncesinden bizleri bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederiz.

Sizlerin randevusundan sonra başka randevularımızın olduğunun farkında olup geç kalınan durumlarda seans süresinin uzatılmayacağı konusundaki gösterdiğiniz anlayış için şimdiden teşekkür ederiz.
 

"Psikolojik Danışmada Ekonomiklik"

Sizlere ve ailenize psikolojik destek sunarken, danışma seanslarımızı en az 60 dakikalık seanslar yapıp tek seans olarak ücretlendiriyor, sizleri hem zaman hem maddi olarak da destekliyoruz.  Psikolojik danışmanlık desteğinde her seans ayrı ücretlendirilmektedir.
 

 ilgi ve güveninize teşekkür ederiz.